Elkezdődött a „regeneratív ökológiai gazdálkodás” új hazai feltételrendszerének kialakítása
Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKI) egy új, ún. „regeneratív ökológiai gazdálkodás” (RÖG) hazai feltételrendszer és önkéntes tanúsítási védjegy lehetséges kialakításán dolgozik, amelyhez kéri a hazai gazdálkodók segítségét is. A regeneratív gazdálkodás fogalma idehaza helyettesíthető a talajmegújító gazdálkodás definícióval is, amely meghatározást sokan ismernek és használnak is. A két fogalom egymás szinonimája és olyan mezőgazdasági gyakorlatokat ölel fel, amelyek a talaj egészségét és termékenységét javítják, például takarónövények alkalmazásával elért talajtakarásnak köszönhetően vagy csökkentett, elhagyott talajművelés eredményeképpen.
Bűncselekmény a fecskefészkek leverése
Már visszatértek hazánkba a fecskék, melyek szeptemberig itt tartózkodnak. Több kontinenst átszelő utazásuk után felkeresik a fészket, melyet az előző évben építettek, és tatarozni kezdik – amennyiben megtalálják azt. Mivel több mint hatvan százalékkal csökkent a fecskeállomány hazánkban, ezért a fecskéket és ezzel együtt fészkeiket is védettnek nyilvánították. Tehát az év 365 napján tilos és bűncselekmény a fecskefészkek leverése. Milyen szankciókat vonhat maga után, ha valaki megszegi ezt?
David Attenborough üzeni: július közepéig rakd el a kaszát és a fűnyírót
A napokban 98 éves természettudós, dokumentumfilmes szerint július közepéig érdemes elrakniuk a fűnyírót a kerttulajdonosoknak, hogy megmentsék a beporzókat. Sir David Attenborough felszólította a briteket, hogy halasszák el a fűnyírást július közepéig, hogy ezáltal védjék a rovarpopulációt. Az olyan rovarok, mint a pillangók, méhek és darazsak, nagymértékben támaszkodnak a százszorszépekre és a gyepterületeken növő egyéb növényekre, hogy beporozzák és fenntartsák ökoszisztémájukat.